ÖVRIGT / Diverse / Coaster 16327016
*
nr 1632 7016
Coaster
nysilver, / trä, diameter: 17 cm
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2024
kl 20:15:36
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter trä
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:40
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:23
-
8367 Bokstöd
2 st, bemålat trä föreställande Gustav II Adolf me..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:48
-
8366 Bokstöd
Ett par, and i mässing, mahogny. Djup: 13 cm. Höjd..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:48
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:55
-
8259 Dekorelement
ett par, mässing. Höjd: 49 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:10
*
Coaster
nr 1632 7016
Coaster
nysilver, / trä, diameter: 17 cm
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2024 |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg nysilver pläter trä
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:40 -
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:23 -
8367 Bokstöd
2 st, bemålat trä föreställande Gustav II Adolf me..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:48
-
8366 Bokstöd
Ett par, and i mässing, mahogny. Djup: 13 cm. Höjd..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:48 -
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:55 -
8259 Dekorelement
ett par, mässing. Höjd: 49 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:10



